Beko RDNT251I50S 251L Top Mount Freezer
KSh 81,995.00 plus VAT
Specs
231L
LED
No Frost
Energy Efficiency Class: 1
Cooling System: Electronic
Product Type: Freezer Top
Fitting Type: Freestanding
Key Product Features
Beko RDNT251I50S 251L Top Mount Freezer in Kenya
The Beko RDNT251I50S 251L Top Mount Freezer price in Kenya is Ksh 81,995.
Beko 251L Top Mount Freezer price in Kenya & Specs
| Price in Kenya |
KSh 81,995
| Total Gross Volume Total Gross Volume |
251L
8.8 cu-ft
| Fridge Features |
Fridge Shelf Type: Glass
Number of Full-width Door Racks: 3
Frost Free Freshfood Storage Compartment: Yes
Number of Full Depth Height Adjustable Shelves: 3
Active odour Filter: Yes
Cool Room: Yes
| Freezer Features |
Ice- Maker Type: Ice Box
| Technologies | Vacation Mode: Yes |
| Safety | Open Door Alarm: Yes |
| Design |
LED illumination: Yes
Freezer Position: Freezer Top
Display Position: Inner Side Wall
Display Type: LED
Control Type: Electronical
Fitting Type: Freestanding
Door Handle Type: Asean Flush Handle (Brushed)
Colour: Platinum Inox
| Performance and Consumption |
Energy Efficiency Class: 1
Noise Level: 41 dBA
Climate Class: T
Voltage: 220-240 V
Frequency: 50Hz
Refrigerant (RF): R600a
Maximum Current Intensity(a): 1.2
Temperature Rise Time (Hour) (EP): 15h
| Dimensions and Weight |
540mm (W) x 600mm (D) x 1550mm (H)