Beko RDNT231I50S 231L Top Mount Freezer
KSh 72,995.00 plus VAT
Specs
231L
LED
No Frost
Cooling System: Electronic
Energy Efficiency Class: A+
Product Type: Freezer Top
Fitting Type: Freestanding
SKU: 8700000883 Category: Tags: ,
Key Product Features
Beko RDNT231I50S UK KE 231L Top Mount Freezer in Kenya
Beko 231L Top Mount Freezer price in Kenya & Specs
Price in Kenya
KSh 72,995
Total Gross Volume
Fresh Food Net
Frozen Food Net
231L
142L
68L
Fridge Features
Fridge Shelf Type: Glass
Number of Crispers: 1
Egg Tray Capacity: 12
Active odour Filter: Yes
Freezer Features
Ice- Maker Type: Ice Box
Daily Ice-making Capacity (kg/day): 2Kg
Daily Freezing Capacity: 3kg
Technologies Vacation Mode: Yes
Safety Open Door Alarm: Yes
Design
LED illumination: Yes
Freezer Position: Freezer Top
Display Position: Inner Side Wall
Display Type: LED
Control Type: Electronical
Fitting Type: Freestanding
Door Handle Type: Flush
Colour: Brushed Silver
Performance and Consumption
Energy Efficiency Class: A+
Noise Level: 41 dBA
Climate Class: SN-T
Voltage: 220-240 V
Frequency: 50Hz
Dimensions and Weight
540mm (W) x 600mm (D) x 1450mm (H)