Beko RDNT271I50S 271L Top Mount Freezer
KSh 84,995.00 plus VAT
Specs
271L
LED
No Frost
Energy Efficiency Class: A+
Cooling System: Electronic
Product Type: Freezer Top
Fitting Type: Freestanding
Key Product Features
Beko RDNT271I50S 271L Top Mount Freezer in Kenya
Beko 271L Top Mount Freezer price in Kenya & Specs
| Price in Kenya |
KSh 84,995
| Total Gross Volume Total Net Volume Fresh Food |
271L
182L
68L
| Fridge Features |
EverFresh+: Yes
Number of Crispers: 1
IonGuard: Yes
Fridge Shelf Type: Glass
Active odour Filter: Yes
Egg Tray Capacity: 12
| Freezer Features |
Ice- Maker Type: Ice Box
Daily Ice-making Capacity (kg/day): 2Kg
Daily Freezing Capacity (kg/day): 3Kg
| Technologies | Vacation Mode: Yes |
| Safety | Open Door Alarm: Yes |
| Design |
LED illumination: Yes
Freezer Position: Freezer Top
Display Position: Inner Side Wall
Display Type: LED
Control Type: Electronical
Fitting Type: Freestanding
Door Handle Type: Flush
Colour: Brushed Silver
| Performance and Consumption |
Energy Efficiency Class: A+
Annual Energy Consumption 32 °C: 300 kWh/year
Noise Level: 40 dBA
Climate Class: SN-T
Voltage: 220-240 V
Frequency: 50Hz
| Dimensions and Weight |
540mm (W) x 600mm (D) x 1650mm (H)